Kadra

Renata Cerekwicka – Dyrektor Żłobka i Przedszkola, opiekun w żłobku nauczyciel w przedszkolu.

Ukończyłam studia licencjackie w  Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na kierunku: pedagogika o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Wyższe Magisterskie w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej na kierunku: pedagogika o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Odkąd pamiętam uwielbiałam  zajmować się dziećmi.

W pracy pedagoga najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi i możliwość wejścia w ich świat, nie tylko jako opiekun, ale także jako przyjaciel, który razem z nimi cieszy się przelatującym motylkiem, znalezioną w trawie muszelką czy umiejętnością ułożenia układanki. Według mnie, każdy z nas posiada w sobie wewnętrzne dziecko, które nie umiera wraz z wiekiem a istnieje, jeśli tylko znajdziemy w sobie odrobinę empatii, niewinności, prostoty w wyrażaniu uczuć, radości ze zwykłych spraw, beztroski i dystansu do życia. Dziecko to najlepszy drogowskaz, jaki może stanąć na naszej życiowej drodze a dorośli powinni przekazywać mu w sposób zupełnie bezinteresowny maksymalną dawkę ciepła, wsparcia, szacunku i uznania, aby w dorosłym życiu bez trudu mogło odkryć w sobie swoje wewnętrzne dziecko.

 

Małgorzata Stachowska – pielęgniarka - opiekun w żłobku (Adamskiego)

Nazywam się Małgorzata Stachowska i jestem pielęgniarką, posiadam doświadczenie  w opiece nad małymi dziećmi. Ukończyłam Medyczne Studium na Wydziale Pielęgniarstwa Ogólnego w Śremie. Jestem matką trzech córek. Potrafię otoczyć Państwa dziecko troskliwą opieką. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, a wykształcenie medyczne pozwoli mi w pełni realizować właściwą i profesjonalną opiekę.

 

Anna Maćkowiak - nauczyciel w przedszkolu, opiekun w żłobku

Wyższe Magisterskie w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i dziennikarstwa na kierunku pedagogika o specjalizacji pedagogika opiekuńczo - wychowawcza.Studia podyplomowe - Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno - Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej na kierunku pedagogika w specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.Studia podyplomowe - Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno - Ekonomiczna w Środzie Wielkopolskiej na kierunku oligofrenopedagogika

 

Natalia Filipiak – opiekun w żłobku

Nazywam się Natalia Filipiak. W 2009 roku ukończyłam studia licencjackie w  Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na kierunku: pedagogika. Praktyki studenckie odbyłam w przedszkolu "Mali przyrodnicy" w Śremie, Świetlicy Socjoterapeutycznej "Kontrast" w Śremie. W 2011 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza  Wydział Studiów Edukacyjnych na kierunku pedagogika o specjalizacji pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Swoje zamiłowanie do pracy z dziećmi odkryłam w czasach licealnych, gdy podjęła się pracy jako opiekunka dziecięca.
Uważam, iż praca z dziećmi daje niesamowitą satysfakcję jak i również jest „skarbnicą pomysłów”, którą każdego można odkrywać na nowo, w zamian za cudowny uśmiech dziecka, który jest najpiękniejszą formą podziękowania. Praca z dziećmi daje  mi dużo satysfakcji i dzięki niej czuje się spełniona i radosna. Myśl przewodnia, którą się kieruje to: „Dziecko musi się czuć bezpieczne i kochane wtedy wiemy, że jest szczęśliwe”.

 

Katarzyna Skopek – nauczyciel w przedszkolu

Nazywam się Katarzyna Skopek. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu. Moja specjalność to edukacja wczesnoszkolna z artreterapią. Ukończona specjalizacja wyposażyła mnie w szeroki wachlarz kompetencji, aby jak najlepiej zajmować się dziećmi. Praca z dziećmi jest moją pasją, a zdobywanie nowych doświadczeń i wzbogacanie warsztatu pracy daje mi poczucie satysfakcji.

Przygotowując zajęcia dla Państwa pociech staram się, aby były one dla nich źródłem nowych doświadczeń, dając im tym samym radość, bo przecież uśmiech na twarzy to nasz najważniejszy cel.

Swój warsztat pracy budowałam przez pięć lat studiów, jednakże już od samego ich początku praca z dziećmi była moją największą pasją, dlatego też z wielką przyjemnością pracuje w przedszkolu z zapałem obserwując rozwój moich podopiecznych.

 

mgr Edyta Majsner - wicedyrektor- nauczyciel w przedszkolu.

W 2010 roku ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika - Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. Kontynuacją były studia magisterskie w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie na kierunku Pedagogika – Doradztwo Zawodowe i Personalne. Jestem również absolwentką kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

Od najmłodszych lat marzyła mi się praca z dziećmi, więc mogę z radością przyznać, że jedno z moich marzeń już się spełniło. Praca w przedszkolu daje mi wiele radości i satysfakcji.

Urszula Skrzypek – Madajka – nauczyciel w przedszkolu – pedagog -logopeda.

Ukończyłam studia magisterskie na Wyższej Szkole  Pedagogicznej w Szczecinie na wydziale Pedagogicznym, w zakresie pedagogiki specjalnej – specjalność nauczycielska. Pracowałam w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie jako nauczyciel.
W ramach godzin dydaktycznych prowadziłam zajęcia logopedyczne.

 

Małgorzta Jakowiec - nauczyciel religii

2013 © Bajkowy Świat - Wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Studio Reklamy INDESINA